Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budou objednávky přijaté od středy 17.7. vyřízeny až v pondělí 22.7.2024. 

O nás

Něco málo o nás...

 

Jsme rodinná firma z jižní Moravy založená v roce 1995, která nabízí prověřené a kvalitní značky zejména z České republiky a Slovenska, ale najdete u nás také zboží předních evropských a světových jmen. Zboží do našeho sortimentu vybíráme na základě zkušeností a poznatků, které získáváme vlastním testováním, ale z velké části také zpětnou vazbou od našich zákazníků.

Kromě zakladatele Jiřího ve firmě pracují také jeho synové - Jakub (prodej) a Jiří ml. (servis).

Podrobnější historii firmy si můžete přečíst níže.

 

Onas_foto

 

… a nyní bych Vás rád seznámil se stručnou historií mé firmy.

Začínal jsem v roce 1995, kdy jsem získal certifikát montáž lyžařského vázání a seřízení vypínacích sil. Ze začátku jsem pracoval pro firmu Sport Kamila, pro kterou jsem ve sklepě rodinného domu montoval vázání na lyže.

V roce 1997 následoval další certifikát, tentokrát broušení hran a skluznic sjezdových lyží. V té době jsem si pořídil svou první brusku. Veškeré aktivity jsem vykonával stále ve sklepě výhradně pro zákazníky obchodu Sport Kamila. O dva roky později jsem získal další certifikát - voskování sjezdových a běžeckých lyží. 

Firmu Lyžařské centrum jsem založil v roce 2001. Ze sklepa jsem se přestěhoval do domu na Hlavní ulici v Dolních Bojanovicích. Od té doby jsem se specializoval především na prodej potřeb pro sjezdové a běžecké lyžování, ale také pro snowboardy. Do nabídky jsem přidal letní a zimní oblečení a trekovou obuv. Už v té době jsem nabízel značkové zboží nejvýznamnějších společností českého i světového trhu, které jsou ideální pro úplné začátečníky, pokročilé i profesionály.

V zimě roku 2002 byla činnost firmy rozšířena o půjčovnu. Nejprve lyží, později také běžek a snowboardů.

Velmi důležitým je v historii firmy rok 2005, kdy jsem se k zimním sportům rozhodl přidat také nějaký letní - cyklistiku. Firma tedy dostává nový název Ski & Cyklo centrum.

V roce 2008 firma vstoupila do internetového světa, když byl založen E-shop. V roce 2009 byl jeho design aktualizován a došlo také k rozšíření sortimentu v něm nabízeném.

Důležitým rokem pro Ski & Cyklo centrum je 2010, kdy se provozovna přesunula asi o 400 metrů po hlavní ulici. V rámci rekonstrukce jsme rozšířili servis.

V roce 2018 rozšířena nabídka o elektrokola. Zúčastnil jsem se množství školení a získal různé certifikace v této oblasti. Zároveň s tím jsem pořídil diagnostiku pro servis baterií a motorů elektrokol.

V roce 2020 do firmy nastoupil můj syn Jakub, který se zaměřil zejména na rozšiřování internetového obchodu. Stará se poradenství k prodeji a celkově komunikaci se zákazníky... 

V roce 2021 jsme rozšířili půjčovnu také o letní zboží - sportovní elektrokola a turistické koloběžky.

Od roku 2022 se k nám přidal můj další syn Jiří, který nyní pracuje v servisu - stará se zejména o předprodejní, záruční a pozáruční servis.

 

Přeji Vám příjemný čas strávený prohlídkou našeho webu a snad Vás něco zaujme. Budete-li mít jakékoliv připomínky nebo se budete chtít na něco zeptat, neváhejte se nám ozvat.

 

Jiří Košutek
Zakladatel a majitel firmy

×

Splátková kalkulačka ESSOX