O nás

Něco málo o nás...

 

Rodinná firma Ski & Cyklo centum Košutek je na trhu od roku 1995, sleduje aktuální vývoj technologií a na jeho základě vybírá sortiment do své nabídky.

Prodáváme ověřené zboží výhradně od českých firem, se kterými máme dlouholeté pozitivní zkušenosti. Zpětnou vazbu sbíráme jak od našich zákazníků, tak také sami od sebe - zboží sami používáme a testujeme.

Podrobnější historii firmy si můžete přečíst níže.

 

Onas_foto

 

… a nyní bych Vás rád seznámil se stručnou historií mé firmy.

Začínal jsem v roce 1995, kdy jsem získal certifikát montáž lyžařského vázání a seřízení vypínacích sil. Ze začátku jsem pracoval pro firmu Sport Kamila, pro kterou jsem ve sklepě rodinného domu montoval vázání na lyže.

V roce 1997 následoval další certifikát, tentokrát broušení hran a skluznic sjezdových lyží. V té době jsem si pořídil svou první brusku. Veškeré aktivity jsem vykonával stále ve sklepě výhradně pro zákazníky obchodu Sport Kamila. O dva roky později jsem získal další certifikát - voskování sjezdových a běžeckých lyží. 

Firmu Lyžařské centrum jsem založil v roce 2001. Ze sklepa jsem se přestěhoval do domu na Hlavní ulici v Dolních Bojanovicích. Od té doby jsem se specializoval především na prodej potřeb pro sjezdové a běžecké lyžování, ale také pro snowboardy. Do nabídky jsem přidal letní a zimní oblečení a trekovou obuv. Už v té době jsem nabízel značkové zboží nejvýznamnějších společností českého i světového trhu, které jsou ideální pro úplné začátečníky, pokročilé i profesionály.

V zimě roku 2002 byla činnost firmy rozšířena o půjčovnu. Nejprve lyží, později také běžek a snowboardů.

Velmi důležitým je v historii firmy rok 2005, kdy jsem se k zimním sportům rozhodl přidat také nějaký letní - cyklistiku. Firma tedy dostává nový název Ski & Cyklo centrum.

V roce 2008 firma vstoupila do internetového světa, když byl založen E-shop. V roce 2009 byl jeho design aktualizován a došlo také k rozšíření sortimentu v něm nabízeném.

Důležitým rokem pro Ski & Cyklo centrum je 2010, kdy se provozovna přesunula asi o 400 metrů po hlavní ulici. V rámci rekonstrukce jsme rozšířili servis.

V roce 2018 rozšířena nabídka o elektrokola. Zúčastnil jsem se množství školení a získal různé certifikace v této oblasti. Zároveň s tím jsem pořídil diagnostiku pro servis baterií a motorů elelktrokol.

V roce 2020 do firmy nastoupil můj syn Jakub, který se zaměřil zejména na rozšiřování internetového obchodu.

V roce 2021 jsme rozšířili půjčovnu také o letní zboží - sportovní elektrokola a turistické koloběžky.

 

Přeji Vám příjemný čas strávený prohlídkou našich produktů a snad Vás něco zaujme. Budete-li mít jakékoliv připomínky nebo se budete chtít na něco zeptat, neváhejte se nám ozvat.

 

Jiří Košutek
Zakladatel a majitel firmy