O nás

Něco málo o nás...

 

Rodinná firma z jižní Moravy Ski & Cyklo centum Košutek je na trhu od roku 1995, sleduje aktuální vývoj technologií a na jeho základě vybírá sortiment do své nabídky.

Prodáváme ověřené zboží zejména od českých firem, se kterými máme dlouholeté pozitivní zkušenosti, ale najdete u nás i další evropské a světové značky. Zpětnou vazbu sbíráme jak od našich zákazníků, tak také sami od sebe - zboží sami používáme a testujeme.

Podrobnější historii firmy si můžete přečíst níže.

 

Onas_foto

 

… a nyní bych Vás rád seznámil se stručnou historií mé firmy.

Začínal jsem v roce 1995, kdy jsem získal certifikát montáž lyžařského vázání a seřízení vypínacích sil. Ze začátku jsem pracoval pro firmu Sport Kamila, pro kterou jsem ve sklepě rodinného domu montoval vázání na lyže.

V roce 1997 následoval další certifikát, tentokrát broušení hran a skluznic sjezdových lyží. V té době jsem si pořídil svou první brusku. Veškeré aktivity jsem vykonával stále ve sklepě výhradně pro zákazníky obchodu Sport Kamila. O dva roky později jsem získal další certifikát - voskování sjezdových a běžeckých lyží. 

Firmu Lyžařské centrum jsem založil v roce 2001. Ze sklepa jsem se přestěhoval do domu na Hlavní ulici v Dolních Bojanovicích. Od té doby jsem se specializoval především na prodej potřeb pro sjezdové a běžecké lyžování, ale také pro snowboardy. Do nabídky jsem přidal letní a zimní oblečení a trekovou obuv. Už v té době jsem nabízel značkové zboží nejvýznamnějších společností českého i světového trhu, které jsou ideální pro úplné začátečníky, pokročilé i profesionály.

V zimě roku 2002 byla činnost firmy rozšířena o půjčovnu. Nejprve lyží, později také běžek a snowboardů.

Velmi důležitým je v historii firmy rok 2005, kdy jsem se k zimním sportům rozhodl přidat také nějaký letní - cyklistiku. Firma tedy dostává nový název Ski & Cyklo centrum.

V roce 2008 firma vstoupila do internetového světa, když byl založen E-shop. V roce 2009 byl jeho design aktualizován a došlo také k rozšíření sortimentu v něm nabízeném.

Důležitým rokem pro Ski & Cyklo centrum je 2010, kdy se provozovna přesunula asi o 400 metrů po hlavní ulici. V rámci rekonstrukce jsme rozšířili servis.

V roce 2018 rozšířena nabídka o elektrokola. Zúčastnil jsem se množství školení a získal různé certifikace v této oblasti. Zároveň s tím jsem pořídil diagnostiku pro servis baterií a motorů elelktrokol.

V roce 2020 do firmy nastoupil můj syn Jakub, který se zaměřil zejména na rozšiřování internetového obchodu.

V roce 2021 jsme rozšířili půjčovnu také o letní zboží - sportovní elektrokola a turistické koloběžky.

 

Přeji Vám příjemný čas strávený prohlídkou našich produktů a snad Vás něco zaujme. Budete-li mít jakékoliv připomínky nebo se budete chtít na něco zeptat, neváhejte se nám ozvat.

 

Jiří Košutek
Zakladatel a majitel firmy

×

Splátková kalkulačka ESSOX